Konkurs literacki „Akademia pana Kleksa”

W marcu został przeprowadzony przez panie Monikę Konefał oraz Edytę Walczak konkurs literacki sprawdzający stopień opanowania lektur szkolnych. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli tym razem wykazać się znajomością książki Jana Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 25 uczniów klas czwartych. I miejsce zajęła Jagoda Mróz z klasy 4a, II – Natalia Kot z 4b, III miejsce aż cztery osoby: Inga Kopeć (4a), Nina Penkovska (4b), Szymon Rynkiewicz (4b) oraz Hania Kalisz (4c). Ze względu niewielką różnicę w uzyskanych punktach przyznano także wyróżnienia:  Paulinie Jaroś (4a) oraz Mai Haertel (4b). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Uczniów klas czwartych oraz piątej zachęcamy do udziału w kolejnej części, w kwietniu zadania będą dotyczyć lektury „Tajemniczy ogród”.